ثبت شرکت

web-photo-sabtshrkat

فهرست مطالب

در دنیای امروزی بیشتر فعالیتهای اعم از تجاری و اقتصادی در کشورها زیر نظر ارگان ها و سازمان های مربوطه و به صورت قانونی انجام می شود به طوری که اشخاص حقیقی برای ساماندهی فعالیت های تجاری میبایست دارای شرکت باشند تا بتوانند به صورت قانونی فعالیت کنند، در صورتی که اشخاص بدون فراهم شدن زمینه های اولیه به فعالیت بپردازند قطعا دچار مشکلاتی می گردند یکی از این زمینه های اولیه تشکیل شرکت می باشد، معمولا دو یا چند نفر برای انجام فعالیتهای تجاری، اقتصادی و غیره دور جمع می شوند و اقدام به ثبت شرکت می کنند، ثبت شرکت  باعث سامان دهی به شخص حقیقی می گردد و شخص می تواند در حوزه مورد فعالیتش به نحو احسن فعالیت کند.

برای تاسیس شرکت در ابتدا باید به اداره ثبت شرکت مراجعه شود اما امروز با راه اندازی سامانه ثبت شرکت ها اشخاص حقیقی می توانند به سایت ثبت شرکتها مراجعه کنند، سایت ثبت شرکتها برای بهبود بخشیدن رفاه حال متقاضیان و دقت بالا در حین ثبت شرکت راه اندازی شده است قطعا ثبت شرکت به صورت اینترنتی نسبت به ثبت شرکت به صورت حضوری مزایای بهتری دارد اما برخی از افراد در طی نمودن مراحل ثبت شرکت اینترنتی دچار مشکل می شوند و در مراحل پایانی که کمی پیچپده تر است، نمی توانند شرکت را به ثبت برسانند، در همین خصوص فرایند ثبت شرکت میبایست توسط اشخاصی انجام شود که در این حوزه دارای تخصص و تجربه می باشند که یکی زیر مجموعه های هلدینگ حامی ارقام شرکت حامی ثبت بوده که دارای  متخصصان و وکلا این موسسه در حوزه ثبت شرکت بسیار فعال و قوی می باشند و می توانید با فراغ بال ثبت شرکت خود را به متخصصان ثبتی این شرکت بسپارید.

جهت ثبت شرکت از کجا شروع کنم؟

افرادی که قصد ثبت شرکتهای تجاری و موسسات غیرتجاری را دارند میتوانند فرآیند ثبت خود را به دو صورت توسط خود متقاضی یا از طریق وکلای مجرب در این زمینه به ثبت برسانند. در صورتی که می خواهید کار ثبت شرکت خود را شخصا انجام ندهید و از تجربه کارشناسان بهره جوی شوید شما میتوانید با تماس با ثبت شرکت حامی ثبت از مشاوره کارشناسان مجرب و متخصص این مجموعه به صورت کاملا رایگان بهره مند شوید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید.

انواع ثبت شرکت

۷ نوع ثبت شرکت در ماده ۲۰ قانون تجارت ذکر شده است که عبارتند از

  1. ثبت شرکت با مسئولیت محدود
  2. ثبت شرکت سهامی خاص / سهامی عام
  3. ثبت شرکت تضامنی
  4. ثبت شرکت مختلط غیرسهامی
  5. ثبت شرکت مختلط سهامی
  6. ثبت شرکت نسبی
  7. ثبت شرکت تعاونی تولید و مصرف

نقش مهم در تعیین نوع شرکت عبارت اند از:تعداد اعضاء ، اهداف اعضاء و مسئولیت هر عضو است.

مراحل ثبت شرکت

مهم ترین کار قبل از هر اقدامی می بایست نوع فعالیت خود را مشخص نمایید این امر به شما کمک میکند تا قالب ثبتی مناسب را انتخاب نمایید. در گام بعدی ۵ نام شرکت خود را با توجه به اولویت مشخص کرده حال نوبت به ثبت سامانه ای از طریق سایت اداره ثبت شرکتها موسسات غیرتجاری می شود این امر نیازمند تجربه و تخصص می باشد. پس از ثبت سامانه ای و انتخاب نام شرکت نوبت به فرستادن  مدارک به اداره ثبت شرکتها و پیگیری روند اداری کار می رسد.

مدارک ثبت شرکت

مدارک لازم برای ثبت  شرکتها بدین شرح است :

  • فتوکپی اصل مدارک شناسایی اعضاء، هیئت مدیره ، شرکا و سهامداران ( کارت ملی و شناسنامه ) ،
  • گواهی  عدم سوءپیشینه ،
  • تنظیم اوراق اساسی شرکت ( متن صورتجلسه ،اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ،)

این اوراق به صورت کاملا تخصصی توسط وکلایی متخصص مجموعه ثبت شرکت حامی ارقام برای شما تنظیم می گردد.

هزینه ثبت شرکت

به دو بخش  هزینه های واریزی و حق الوکاله  تقسیم می شوند که با توجه به نوع فعالیت ، میزان سرمایه ، حق الثبت و هزینه روزنامه رسمی هزینه ثبت شرکت مشخص می شود  برای  کسب اطلاع بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان مجرب شرکت حامی ثبت در تماس باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *